Ерата на Ерик Тохир като собственик на Интер започна с равенство 1:1 като гост на Болоня в мач от 13 кръг на Серия “А”.

Панайотис Коне даде аванс на домакините в 12-ата минута, когато се разписа при контраатака. До края на полувремето “нерадзурите” имаха няколко положения, но вратарят Джанлука Курчи се намесваше убедително, а при удар на Фреди Гуарин топката се отби от напречната греда.

Интер изравни пет минути след началото на второто полувреме. Джонатан отправи диагонален удар от наказателното поле, но топката се отклони от крака на Фредерик Сьоренсен и се озова във вратата. Гостите бяха по-активни до края на мача, но не стигнаха до втори гол. В добавеното време и Жонатан Жезус прати топката в напречната греда на Курчи.

Равенството остави Интер на четвърто място в класирането, но вече с 26 точки. Болоня няма победа над “нерадзурите” вече 11 години, а в момента е точно над зоната на изпадащите с 11 точки.

Милан – Дженоа 1:1
1:0 Кака (4), 1:1 Алберто Джилардино (9-дузпа)
Ливорно – Ювентус 0:2
0:1 Фернандо Йоренте (63), 0:2 Карлос Тевес (75)
24.11.13
16:00 ч.
Сампдория – Лацио 1:1
1:0 Роберто Сориано (67), 1:1 Лорик Цана (90)
24.11.13
16:00 ч.
Сасуоло – Аталанта 2:0
1:0 Симоне Дзадза (64), 2:0 Доменико Берарди (67)
24.11.13
16:00 ч.
Торино – Катания 4:1
1:0 Чиро Имобиле (10), 2:0 Омар ел Кадури (34), 2:1 Макси Лопес (50), 3:1 Емилиано Морети (58), 4:1 Омар ел Кадури (61)