Слабакът Евиан победи сензационно лидера във френската Лига 1 Пари Сен Жермен с 2:0 в мач от 16-ия кръг. Гостите пристигнаха с всичките си звезди, но тотално подцениха съперника. Златан Ибрахимович и Единсон Кавани разочароваха с изявите си, а домакините пък имаха на вратата си един отличен Йеспер Хансен. Стражът спаси всичко, което можеше и с изявите си буквално отчая нападателите на гранда. Резервата Кларк Н’Сункулу от Конго откри резултата четвърт час преди края. Сенегалецът Папе Амоду Сонгу фиксира крайното 2:0 в 87-ата минута.

ПСЖ нямаше загуба в 36 мача във всички турнири и пропусна да изравни рекорда си от 37 срещи без поражение от сезон 1993/94. Шампионите паднаха на "Парк де Спор" в Анеси за втори път през тази година. През април те бяха елиминирани от Евиан на четвъртфинал за Купата на Франция след дузпи.

Евиан - ПСЖ 2:0

КЛАСИРАНЕ: 1. ПСЖ - 37 точки, 2.Лил - 36, 3.Монако - 35, 4.Олимпик (Марсилия) - 27, 5.Нант - 26 и др.