Нюрнберг продължава без победа от началото на сезона в Бундеслигата. В мач от 15 кръг „франките“ направиха домакинско 1:1 с Майнц.

Със серията от 15 поредни мача без успех в първенството Нюрнберг е едноличен рекордьор по най-много последователни срещи без победа.

Шведският национал Пер Нилсон даде ранен аванс на домакините, след като в 5-ата минута се разписа с глава след центриране на Хироши Киотаке.

Четвърт час преди края бъдещият отбор на Тодор Неделев изравни резултата след азиатска комбинация. Японецът Шинджи Оказаки се разписа след пас на Парк Джоо Хо.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Петар Слишкович получи червен картон в добавеното време на мача.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.13
21:30 ч.
Нюрнберг – Майнц 1:1
1:0 Пер Нилсон (5), 1:1 Шинджи Оказаки (75)
07.12.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04
Баланс: 80 мача, 31 победи за Борусия (Мьонхенгладбах) 25 равенства, 24 победи за Шалке 04
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм
Баланс: 8 мача, 2 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 2 равенства, 4 победи за Хофенхайм
07.12.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 68 мача, 25 победи за Борусия (Дортмунд), 19 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузен)
08.12.13
16:30 ч.
Фрайбург – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 9 победи за Фрайбург, 6 равенства, 5 победи за Волфсбург
08.12.13
18:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 8 победи за Айнтрахт (Брауншвайг), 10 равенства, 10 победи за Херта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.