Рома спря серията от четири поредни равенства и в мач от 15 кръг на Серия “А” се наложи с 2:1 над Фиорентина. Така “вълците” запазиха изоставането си от лидера на Ювентус на три точки.

Римляните взеха ранен аванс още в седмата минута. Дъглас Майкон завърши атака, започната от Жервиньо и преминала през Алесандро Флоренци.

Треньорът на Фиорентина Винченцо Монтело промени тактическата постройка на тима си и върна Борха Валеро по-назад и така “виолетовите” овлядаха средата на терена.

Това даде резултат в 29-ата минута, когато Хуан Варгас изравни. Той беше точен с мощен удар от наказателното поле, засичайки ниско центриране на пробилия по дясното крило Томович.

Рома осъществи натиск в началото на второто полувреме, при който Жервиньо и Майкон направиха пропуски, а един път топката се удари в гредата.

В 68-ата минута Матия Дестро вкара победния гол за Рома след асистенция на Жервиньо. Три минути преди края Пянич остава тима си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон заради фаул в центъра на терена.

В добавеното време Джузепе Роси беше близо до изравнителен гол, но Леандро Кастан направи шпагат му попречи да бие във вратата Де Санктис.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
06.12.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Артуро Видал (5), 0:2 Джорджо Киелини (89)
07.12.13
19:00 ч.
Ливорно – Милан 2:2
0:1 Марио Балотели (7), 1:1 Лука Силигарди (26), 2:1 Паулиньо (58), 2:2 Марио Балотели (83)
07.12.13
21:45 ч.
Наполи – Удинезе 3:3
1:0 Горан Пандев (38), 2:0 Горан Пандев (41), 2:1 Федерико Фернандес (45-авт.), 2:2 Бруно Фернандес (70), 3:2 Гонсало Игуаин (71), 3:3 Душан Баста (80)