Сампдория победи с 2:0 Катания в мач от 15 кръг на италианската Серия "А". Домакините нямаха успех от 26 октомври, когато надвиха Аталанта. След това в пет поредни кръга тимът от Генуа не успя да стигне до победата, но днес се съживи. Едер в 54-ата и Маноло Габиадини в 77-ата минута реализираха двата гола.

В друг мач от кръга Каляри надви Дженоа с 2:1. Гостите играха почти цяло полувреме в намален състав, след като в 43-ата минута втори жълт и съответно червен картон получи Томас Манфредини. Именно гостите от Дженоа откриха резултата след гол на Алберто Джилардино (16). Марко Сау изравни в 76-ата минута, а отново той донесе победата с попадение в последната минута. След успеха Каляри излезе на десето място с 18 точки, Дженоа е на осма позиция с 19.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
06.12.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Артуро Видал (5), 0:2 Джорджо Киелини (89)
07.12.13
19:00 ч.
Ливорно – Милан 2:2
0:1 Марио Балотели (7), 1:1 Лука Силигарди (26), 2:1 Паулиньо (58), 2:2 Марио Балотели (83)
07.12.13
21:45 ч.
Наполи – Удинезе 3:3
1:0 Горан Пандев (38), 2:0 Горан Пандев (41), 2:1 Федерико Фернандес (45-авт.), 2:2 Бруно Фернандес (70), 3:2 Гонсало Игуаин (71), 3:3 Душан Баста (80)