Херта спечели като домакин срещу Вердер с 3:2 в първа среща от 16-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите от Бремен поведоха още в 15-ата минъта, когато Аарон Хънт асистира на датския нападател Нилс Петерсен, който вкара за 0:1. Две минути по-късно Херта получи правото да изпълни дузпа и Адриан Рамос бе хладнокръвен от бялата точка за 1:1.

В 26-ата минута домакините направиха обрата пълен, след като колумбиецът Рамос получи извеждащ пас от Пер Шелбред и вкара втория си гол за 2:1. Радостта на „Старата дама” обаче бе кратка, тъй като в 32-ата минута Петерсен подаде към Аарон Хънт, който изравни за 2:2. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 48-ата минута Рони се разписа на празна врата за 3:2, а до края на мача домакините успяха да запазят крехкия си аванс и да се поздравят с трите точки.

С успеха си Херта събра 25 точки и се изкачи на шесто място във временното класиране. „Бременските музиканти” са на 14-а позиция с 16 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
13.12.13
21:30 ч.
Херта – Вердер 3:2
0:1 Нилс Петерсен (15), 1:1 Адриан Рамос (17-дузпа), 2:1 Адриан Рамос (26), 2:2 Аарон Хънт (32), 3:2 Рони (48)
14.12.13
16:30 ч.
Байерн – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс:
10 мача, 4 победи за Хофенхайм, 3 равенства, 3 победи за Борусия (Дортмунд)
14.12.13
16:30 ч.
Майнц – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 14 мача, 5 победи за Майнц, 3 равенства, 6 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)