Кардиф нанесе четвърта поредна загуба на Уест Бромич за първенство, побеждавайки го като домакин с минималното 1:0 в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига. Победното попадение за уелския тим реализира Питър Уитингъм (65), а след успеха си Кардиф събра 17 точки и се изкачи на 17-о място във временното класиране. Уест Бромич е на 16-а позиция с 15 пункта.

Нюкасъл и Саутхемптън не успяха да се победят и завършиха 1:1. „Свраките” зарадваха феновете си, след като поведоха с гол на Йоан Гуфран (27), но след почивката „светците” стигнаха до точката благодарение на попадението на Джей Родригес (65), възползвал се от пас на Стивън Дейвис. След равенството Нюкасъл има 27 точки заема шеста позиция в класирането. Саутхемптън е на осмо място с 24 пункта.

Уест Хям и Съндърланд също поделиха точките, но след нулево равенство на „Болейн Граунд”. И „чуковете” и „черните котки” имаха своите шансове, но така и не успяха да стигнат до гол, завършвайки 0:0. След ремито Уест Хям е над опасната зона на 17-о място с 14 точки и една повече от 18-ия Кристъл Палас. Съндърланд остава на последната 20-а позиция с 9 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
14.12.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Арсенал 6:3
1:0 Серхио Агуеро (14), 1:1 Тио Уолкът (31), 2:1 Алваро Негредо (39), 3:1 Фернандиньо (50), 3:2 Тио Уолкът (63), 4:2 Давид Силва (66), 5:2 Фернандиньо (88), 5:3 Мертезакер (90+4), 6:3 Яя Туре (90+6)
14.12.13
17:00 ч.
Челси – Кристъл Палас 2:1
1:0 Фернандо Торес (16), 1:1 Маруан Шамак (29), 2:1 Рамирес (35)
14.12.13
17:00 ч.
Евертън – Фулъм 4:1
1:0 Лий Озмън (18), 1:1 Димитър Бербатов (67-дузпа), 2:1 Шеймъс Коулмън (73), 3:1 Гарет Бари (84), 4:1 Кевин Миралас (90)
14.12.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Саутхемптън 1:1
1:0 Йоан Гуфран (27), 1:1 Джей Родригес (65)
Астън Вила – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 160 мача, 43 победи за Астън Вила, 37 равенства, 80 победи за Манчестър Юнайтед