Райо Валекано загуби у дома от Гранада с 0:2 в среща от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион. Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в 43-ата минута Начо Мартинес бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Андалусци поведоха в 35-ата минута, когато Фран Рико бе точен за 0:1. След почивката Райо Валекано се опита да се върне в мача, въпреки че бе с човек по-малко, но получи ново попадение в 89-ата минута, когато Рики оформи крайното 0:2.

След загубата си домакините от Мадрид остават над опасната зона на 17-о място с 13 точки и с една повече от 18-ия Валядолид. Гранада събра 20 точки и се изкачи на 10-а позиция.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
13.12.13
22:00 ч.
Леванте – Елче 2:1
0:1 Кристиан Сапунару (26), 1:1 Давид Барал (42), 2:1 Давид Барал (80)
14.12.13
17:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 2:2
1:0 Ориол Риера (16), 2:0 Ориел Риера (39), 2:1 Иско (45), 2:2 Пепе (80)
Севиля – Атлетик (Билбао) (F+)
Баланс: 138 мача, 57 победи за Севиля, 28 равенства, 53 победи за Атлетик (Билбао)
15.12.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Валенсия (F+)
Баланс: 146 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 39 равенства, 56 победи за Валенсия