Лил не позволи изоставане от лидерите ПСЖ и Монако. "Червените" продължиха добрата си традиция в сблъсъците с Бастия и отново победиха островитяните, този път с 2:1. Лил има отличен баланс (5-2-0) в последните си седем домакинства на този съперник.

Двубоят от 18-я кръг на Лига 1 започна добре за гостите, които поведоха с гол на Людовик Жене още в 3-ата минута. Саломон Калу обаче изравни в 17-ата, а само пет минути направи обрата пълен - 2:1.

Двама от титулярите на Бастия ( Адама Ба и вратарят Микаел Ландрьо) получиха контузии и трябваше да напуснат преждевременно терена. . Това лиши гостите от особени шансове да търси ново равенство или обрат, и Лил комфортно запази преднината си до края.

22:00 часа: Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия) 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 43 точки, 2.Монако – 41, 3.Лил – 39, 4.Нант – 29, 5.Марсилия – 28, 6.Бордо – 30 и др.