Валансиен сензационно победи Монако с 2:1 като гост в първи мач от 19-ия кръг на Лига 1. С изненадващата си издънка "монегаските" пропуснаха да се изравнят на върха в класирането с шампиона Пари Сен Жермен.

В 30-ата минута защитникът на домакините Ерик Абидал се опита да изчисти една топка, но вместо това си заби автогол. В 58-ата минута положението на Монако стана още по-тежко, след като Дюкортоа се разписа за 0:2. Почетното попадение на Джеймс Родригес в 84-ата минута се оказа недостатъчно за богаташкия тим от княжеството.

В 82-ата минута пък влезлият като резерва Радамел Фалкао пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

ПСЖ - Лил

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 43 точки, 2.Монако – 41, 3.Лил – 39, 4.Бордо - 30, 5. Нант – 29, 5. Олимпик (Марсилия) – 28 и др.