Малага загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с минималното 0:1 в първия за годината мач от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „дюшекчиите” поведоха във временното класиране с аванс от 3 пункта пред шампиона Барселона, който обаче е с мач по-малко. Малага е на 10-о място с 20 точки.

Гостите от столицата доминираха през първата част, но така и не успяха да преодолеят вратаря на андалусци Вилия Кабайеро, който със страхотни изяви запази мрежата си суха. Играчите на германския специалист Бернд Шустер чакаха своите шансове на контраатаки, но рядко застрашаваха вратата на Тибо Куртоа.

След почивката картината на терена не се промени особено, но все пак „дюшекчиите” успяха да материализират превъзходството си. Това се случи в 70-ата минута, когато 21-годишният халф Коке се разписа за 0:1. До края на мача футболистите на Диего Симеоне продължиха да доминират, но не отбелязаха нови попадения. Домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до равенството, но така и не успяха да стигнат до така желания гол.

С успеха си Атлетико (Мадрид) събра 49 точки и излезе начело във временното класиране с преднина от 4 пункта пред шампиона Барселона. Каталунците обаче са с мач по-малко и утре може да се върнат на върха при евентуален домакински успех над Елче. В следващия кръг „дюшекчиите” посрещат Барса на своя „Висенте Калдерон”.

Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 132 мача, 44 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)