Байерн победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в първи мач от 18-ия кръг на Първа бундеслига. По този начин баварците започнаха успешно новата 2014 г. Серията на гранда без загуба в първенството вече е 42 поредни мача. Това пък беше едва второ поражение на Борусия в последните 7 домакинства срещу този съперник.

В групата на гостите за мача изненадващо не попадна Марио Манджукич. Спортният директор на Байерн Матиас Замер коментира малко преди началния съдийски сигнал, че хърватинът не е тренирал по най-добрия начин и затова е останал в Мюнхен.

Сред специалните гости на двубоя бяха бившият треньор на Байерн Юп Хайнкес, селекционерът на Германия Йоахим Льов и мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс. Първото полувреме беше сравнително равностойно, въпреки че мачът почна с ранен гол на гостите. Вкара го Марио Гьотце още в 7-ата минута (секунди по-рано уцели и гредата) и "наля" допълнително "олово" в краката на домакините. Домакините не се предадоха и упражниха натиск към вратата на Мануел Нойер, но без резултат. Най-добрите им положения бяха едва в края на полувремето, когато Макс Крузе първо удари греда, а след това принуди Нойер да покаже класата си.

За попадението на Гьотце асистира Томас Мюлер, който сам покачи скоро след почивката от дузпа. Съдията даде най-тежкото наказание след разбъркване в наказателното поле на домакините и игра на Гранит Джака с ръка. Отново гредата спаси баварците след удар на Патрик Херман. В 86-ата минута Давид Алаба се разходи между трима защитници на "жребците" в пеналта и прати топката в мрежата, но от външната й страна. Малко след това Писаро остана сам срещу Тер Щеген, но стреля право в ръцете му. Вратарят излезе напред и скъси ъгъла, предотвратявайки чист гол.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
24.01.14
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн 0:2
0:1 Марио Гьотце (7), 0:2 Томас Мюлер (53-дузпа)
25.01.14
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс:
29 мача, 7 победи за Фрайбург, 8 равенства, 14 победи за Байер (Леверкузен)
25.01.14
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 51 мача, 14 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 12 равенства, 25 победи за Херта
26.01.14
16:30 ч.
Вердер – Айнтрахт (Брауншвайг) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 21 победи за Вердер, 8 равенства, 12 победи за Айнтрахт (Брауншвайг)