Съседите във временното класиране Валенсия и Еспаньол не успяха да излъчат победител и сътвориха голово шоу за 2:2 на „Местая” в сблъсъка си от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят започна страхотно за гостите, които поведоха в самото начало с гол на колумбийския нападател Джон Кордоба (3), възползвал се от пас на Серхио Гарсия и реализирал за 0:1. Радостта им обаче бе кратка, тъй като Жонас асистира на Пако Алкасер (7) за 1:1.

„Прилепите” стигнаха и до пълен обрат, след като бразилецът Жонас (32) се възползва от извеждащо подаване на Пиати и отбеляза за 2:1. „Папагалчетата” обаче на свой ред възстановиха равенството в самия край на първата част чрез Серхио Гарсия (45-дузпа).

След почивката и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но вратарите Диего Алвес на домакините и Кико Касия на гостите не допуснаха нови попадения. Така логично се стигна до подялба на точките, които запазиха и позициите на съперниците в класирането.

Валенсия остава на осмо място с 26 точки, докато Еспаньол запазва деветата си позиция с 25 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
24.01.14
22:00 ч.
Селта – Бетис 4:2
0:1 Рубен Кастро (17), 1:1 Фабиан Ореляна (22), 2:1 Чарлес (31), 3:1 Фабиан Ореляна (39), 4:1 Нолито (73), 4:2 Рубен Кастро (78)
25.01.14
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Гранада 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (57), 2:0 Карим Бензема (74)
Валенсия – Еспаньол 2:2
0:1 Джон Кордоба (3), 1:1 Пако Алкасер (7), 2:1 Жонас (32), 2:2 Серхио Гарсия (45-дузпа)
Балас:
73 мача, 17 победи за Осасуна, 20 равенства, 36 победи за Атлетик (Билбао)
26.01.14
20:00 ч.
Райо Валекано – Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 25 мача, 7 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 13 победи за Атлетико (Мадрид)