Астън Вила победи драматично Уест Бромич с 4:3 в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка на домакините. Феновете по трибуните на “Вила Парк” останаха буквално без дъх от футболния трилър, на който станаха свидетели.

Гостите започнаха по-агресивно и дръпнаха с 2:0 с два бързи гола за 9 минути. Крис Брънт откри още в 4-ата минута след пас на бившия играч на Вила Риджуел. Скоро след това халфът на домакините Фабиан Делф си заби автогол за 0:2. Това обаче не смути тима на Пол Ламбърт. Андреас Вайман намали в 12-ата минута, холандецът Леандро Бакуна (25) изравни. Грешникът Делф засече подаване на Бентеке и направи обрата пълен в 37-ата минута – 3:2, с което изкупи вината си за автогола. Секунди преди почивката конгоанецът Юсуф Мулумбу простреля стража на домакините Брад Гузан и възстанови равенството – 3:3. В 64-ата минута съдията Марк Клатенбърг даде дузпа за Вила. Кристиян Бентеке беше повален в пеналта от Диего Лугано, а после сам се нагърби с изпълнението. Белгиецът изпълни хладнокръвно от “бялата точка” и донесе победата с 4:3!

В изключително важен сблъсък в битката за спасение от изпадане Съндърланд надделя трудно над Сток Сити с 1:0. В герой на вечерта се превърна Адам Джонсън, който вкара единственото попадение в 17-ата минута. Гостите доиграха срещата с намален състав, след като още в 53-ата минута Стивън Н'Зонзи получи втори жълт картон. Кризата при "грънчарите" се задълбочава. Те спечелиха само една-единствена точка от последните шест кръга. Тя бе взета при домакинството на Евертън (1:1) на 1 януари. Съндърланд пък е без провал у дома вече пет поредни мача.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
28.01.14
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Кардиф 2:0
1:0 Робин ван Перси (6), 2:0 Ашли Йънг (59)
28.01.14
21:45 ч.
Норич - Нюкасъл 0:0
28.01.14
21:45 ч.
Саутхемптън - Арсенал 2:2

1:0 Хосе Фонте (21), 1:1 Оливие Жиру (47), 1:2 Санти Касорла (52), 2:2 Адам Лалана (54)
28.01.14
21:45 ч.
Суонзи - Фулъм 2:0
1:0 Джонджо Шелви (61), 2:0 Чико Флорес (76)
Ливърпул - Евертън 4:0
1:0 Стивън Джерард (21), 2:0 Даниел Стъридж (33), 3:0 Даниел Стъридж (35), 4:0 Луис Суарес (50)
29.01.14
21:45 ч.
Астън Вила - Уест Бромич 4:3
0:1 Крис Брънт (4), 0:2 Фабиан Делф (9-авт.), 1:2 Андреас Вайман (12), 2:2 Леандро Бакуна (25), 3:2 Фабиан Делф (37), 3:3 Юсуф Мулумбу (43), 4:3 Кристиан Бентеке (64-дузпа)
Тотнъм - Манчестър Сити 1:5
0:1 Серхио Агуеро (15), 0:2 Яя Туре (51-дузпа), 0:3 Един Джеко (53), 1:3 Етиен Капу (59), 1:4 Стеван Йоветич (78), 1:5 Венсан Компани (89)