Барселона допусна сензационна загуба от Валенсия с 2:3 на стадион "Камп Ноу" в мач от 22 кръг на испанската Примера дивисион. Това е едва второ поражение за каталунците от началото на сезона (първото от Атлетик Билбао на 1 декември). Допреди няколко години двубоят между Барселона и Валенсия беше дерби, но "прилепите" от доста време позагубиха блясъка си. Това обаче не им попречи да изненадат считания за фаворит отбор на Барселона. Каталунците допуснаха първо поражение у дома за първенство от 21 април 2012 година, когато паднаха от Реал Мадрид с 1:2. Последната загуба въобще във всички турнири за Барса на "Камп Ноу" беше на 1 май 2013 година от Байерн Мюнхен с 0:3 в Шампионската лига. От тогава "синьо-червените" записаха 30 победи и 1 равен в 31 двубоя!

В днешния мач цялата защита на домакините игра слабо, вратарят Валдес също беше неузнаваем. Дори и подарената дузпа, с която Меси изравни за 2:2 в 54-ата минута, не помогна на каталунците. Аржентинецът вкара първи гол за тима за първенство от 28 септември.

Двубоят започна обичайно и изглеждаше, че всичко ще мине протоколно. Още в 7-ата минута Алексис Санчес вкара прекрасен гол. Чилиецът засече подаване отдясно и от много малък ъгъл прехвърли вратаря на гостите Диего Алвес. В 37-ата Валдес увисна ужасяващо при корнер, а Рикардо Коща не уцели при изцяло празна врата. Дани Парехо обаче изравни минута преди края на първото полувреме.

В началото на втората част Пабло Пиати шокира "Камп Ноу" с втори гол за Валенсия в 48-ата минута. Нисичкият футболист надскочи Даниел Алвес, а вратарят Валдес увисна за пореден път, като не успя да предотврати попадението. Последва дузпата, от която Меси изравни за 2:2, в 54-ата минута. След удар към вратата топката се отби в рамото на Рикардо Коща, но съдията даде дузпа. Меси превърна наказателния удар в гол и изравни за 2:2.

В 59-ата минута обаче Валенсия не се предаде и поведе с 3:2 след поредната безумна грешка на цялата защита на Барселона. Фегули разигра няколко души в наказателното поле и центрира на крака на непокрития Алкасер, който простреля Валдес.

От тук до края на двубоя започна мъката за Барселона. Домакините владееха инициативата, а гостите разчитаха на контраатаки - най-неудобният сценарий за каталунците. Меси и компания опитваха всякакви опити за атаки, но се сблъскваха с добре подредената защита на "прилепите". Изнервени домакините останаха и с човек по-малко. В 78-ата минута за втори жълт картон към душовете пое Жорди Алба.

В 81-ата минута Даниел Алвес стреля извън наказателното поле, но топката профуча покрай вратата. В 92-ата минута Меси можеше да изравни, но прати топката на сантиметри покрай десния страничен стълб, като преди това той и съотборниците му направиха уникална акция с няколко двойни подавания.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
31.01.14
22:00 ч.
Гранада – Селта 1:2
0:1 Густаво Кабрал (28), 1:1 Юсеф Ел Араби (41), 1:2 Аугусто Фернандес (88)
01.02.14
17:00 ч.
Барселона – Валенсия 2:3
1:0 Алексис Санчес (7), 1:1 Дани Парехо (44), 1:2 Пабло Пиати (48), 2:2 Лионел Меси (54-дузпа), 2:3 Пако Алкасер (59)
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 123 мача, 59 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 37 победи за Реал Сосиедад
02.02.14
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (F+, Филм + HD)
Баланс: 165 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 84 победи за Реал (Мадрид)