Доминаторът в Германия Байерн продължава със силното си представяне от началото на сезона. Баварците се класираха за полуфинналите на Купата на страната след убедителна победа с 5:0 над Хамбургер.

Хърватският нападател Марио Манджукич вкара хеттрик за тима на Пеп Гуардиола. Той се разписа в 22-ата, 74-ата и 76-ата минути. Останалите попадения бяха реализирани от Данте (26-ата) и Ариен Робен (54-ата минута).

Унижението за Хамбургер от началото на годината продължава. Северняците загубиха четвърти пореден мач от началото на годината, като в тези срещи тимът на Берт ван Марвайк не успя да вкара гол.

Много е вероятно холандският специалист да бъде освободен от поста си и да бъде заменен от клубната легенда Феликс Магат още преди битката на последните два отбора в Бундеслигата срещу Айнтрахт (Брауншвайг) в събота.