Селта записа първата си победа на “Ел Мадригал” в Примера дивисион, след като в мач от 24 кръг се наложи с 2:0 като гост на Виляреал.

2,5 минути преди края си срещата беше прекъсната за около 25 минути при резултат 1:0 в полза на гостите от Виго, след като на терена беше хвърлена граната със сълзотворен газ. Такива по принцип се използват от испанската полиция за разпръскване на безредици.

Играчите на двата отборя видимо пострадаха от ефекта на газа и съдията Давид Фернандес Борбалан прекъсна двубоя. Заради инцидента “жълтата подводница” е застрашена от наказание, което може да варира от глоба в размер на 600 евро до лишаване от домакинскво и санкция от 30 000 евро.

В 83-ата минута Фабиан Ореяна даде аванс на гостите. Чилийският национал с глава засече центриране на Алекс Лопес от фаул. Това беше четвъртият му гол в Примера дивисион.

В четвъртата минута на добавеното време Нолито гарантира победата на тима си с точно изпълнение на пряк свободен удар, при който топката влезе в горния ъгъл на вратата на Хуан Карлос.

Виляреал – Селта 0:2
0:1 Фабиан Ореяна (83), 0:2 Нолито (90+4)

Атлетико (Мадрид) – Валядолид 3:0
1:0 Раул Гарсия (3), 2:0 Диего Коста (4), 3:0 Диего Годин (74)
Барселона – Райо Валекано 6:0
1:0 Адриано (2), 2:0 Лионел Меси (36), 3:0 Алексис Санчес (53), 4:0 Педро Родригес (56), 5:0 Лионел Меси (68), 6:0 Неймар (89)
18:00 ч.
Хетафе – Реал (Мадрид) (ТВ +, Филм + HD)
Баланс: 19 мача, 5 победи за Хетафе, 2 равенства, 12 победи за Реал (Мадрид)
16.02.14
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 157 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 60 победи за Еспаньол