Хетафе загуби у дома от градския съперник Реал (Мадрид) с класическото 0:3 в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион. Точни за успеха на „кралския клуб” бяха Хесе Родригес (5), Карим Бензема (27) и Лука Модрич (66). Така „белият балет” се върна на второ място във временното класиране, задминавайки по голова разлика друг градски съперник Атлетико (Мадрид), с който имат еднакъв актив от 60 точки. С толкова точки е и лидерът Барселона, който обаче има по-добра голова разлика и от двата мадридски тима.

Португалският голмайстор на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо изтърпя втория мач от трите срещи наказание, които получи за червения си картон при визитата на Атлетик (Билбао), завършила 1:1 преди няколко седмици. В негово отсъствие атаката на „кралския клуб” се водеше от Гарет Бейл, Карим Бензема и Хесе Родригес. За домакините единствен и основен нападател бе Адриан Колунга, а дебютен мач изигра левият бек на "сините" Карлос Вигарай.

„Кралският клуб” взе контрола върху събитията на терена още с първия съдийски сигнал и в 5-ата минута Хесе Родригес с чудесен фалцов изстрел от средна дистанция реализира за 0:1. Това бе пети шампионатен гол и осми във всички турнири за 20-годишния нападател.

В 22-ата домакините можеха да изравнят, след като Колунга се озова сам срещу Диего Лопес, но беше застигнат от португалския национал Пепе, който поправи грешката си и изби топката. Пет минути по-късно гостите организираха бърза контраатака, при която Анхел ди Мария центрира и Бензема отблизо вкара за 0:2. Така френският национал регистрира своя 105-и гол с екипа на „кралския клуб” във всички турнири. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

След почивката между 48-ата и 53-ата минута Анхел ди Мария отправи два опасни изстреля, отразени от стража на домакините Моя. „Белиятбалет” намали темпото, но въпреки това в 66-ата минута хърватският национал Лука Модрич се разписа от около 20 метра за класиката 0:3. До края на мача гостите не допуснаха някакви изненади и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

С успеха си Реал (Мадрид) събра 60 точки и се върна на второто място във временното класиране. Лидерът Барселона има същият актив, но с по-добра голова разлика, а третият Атлетико (Мадрид) също е с 60 точки, но по-лоша голова разлика от „кралския клуб”. Хетафе е на 16-а позиция с 25 точки и на 4 от опасната зона.

Хетафе - Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Хесе Родригес (5), 0:2 Карим Бензема (27), 0:3 Лука Модрич (66)

Атлетико (Мадрид) – Валядолид 3:0
1:0 Раул Гарсия (3), 2:0 Диего Коста (4), 3:0 Диего Годин (74)
Барселона – Райо Валекано 6:0
1:0 Адриано (2), 2:0 Лионел Меси (36), 3:0 Алексис Санчес (53), 4:0 Педро Родригес (56), 5:0 Лионел Меси (68), 6:0 Неймар (89)
15.02.14
23:00 ч.
Виляреал – Селта 0:2
0:1 Фабиан Ореяна (83), 0:2 Нолито (90+4)
Атлетик (Билбао) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 157 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 60 победи за Еспаньол