Осминафиналистът в Лига Европа Бетис спря серията си от три поредни загуби в Примера дивисион, след като в мач от 26 кръг направи 1:1 като гост на Виляреал. „Жълтата подводница“ завърши мача с човек по-малко.

Виляреал откри резултата в 71-ата минута, когато Бруно Сориано реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Хави Чика. Десет минути преди края Икечукву Уче остави домакините с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

Пет минути по-късно гостите се възползваха от предимството си и изравниха чрез Рубен Кастро. До края на мача гостите имаха шанс да обърнат резултата в своя полза, но пропуски направиха Алфред Н'Дайе, Жорди Фигерас и Браян Родригес. Вратарят на Бетис Адан пък спаси удар на Джовани дос Сантос.

Въпреки спечелената точка Бетис остана на последното място в класирането с 15 точки, на 11 от зоната на спасението. Виляреал запази петото си място с 44 точки, но по-късно днес може да бъде изместен, ако Реал Сосиедад спечели срещу Севиля.

Виляреал – Бетис 1:1
1:0 Бруно Сориано (71-дузпа), 1:1 Рубен Кастро (85)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 26 КРЪГ
28.02.14
21:30 ч.
Атлетик (Билбао) – Гранада 4:0
1:0 Ариц Адуриц (6), 2:0 Ариц Адуриц (18), 3:0 Ариц Адуриц (74-дузпа), 4:0 Карлос Гурпеги (40)
01.03.14
17:00 ч.
Малага – Валядолид 1:1
1:0 Роке Санта Крус (13), 1:1 Даниел Ларсон (30)
01.03.14
19:00 ч.
Леванте – Осасуна 2:0
1:0 Папакули Диоп (4), 2:0 Рубен Гарсия (42)
18:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (F +, Филм + HD)
Баланс: 153 мача, 36 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 85 победи за Реал (Мадрид)