Манчестър Сити спечели Купата на Лигата за трети път в историята си и за първи от 38 години насам. На финала на турнира на „Уембли“ „гражданите“ победиха Съндърланд с 3:1 след обрат.

„Черните котки“ пък за втори път загубиха финал за Купата на Лигата, след като през 1985 г. отстъпват на Норич. Вратарят на тима Вито Маноне получи неприятен подарък за 26-ия си рожден ден – три гола през второто полувреме.

Тимът на Густаво Пойет откри резултата в 10-ата минута, когато Фабио Борини простреля Костел Пантилимон при контраатака, оползотворявайки пас на Адам Джонсън.

Манчестър Сити обърна резултата в своя полза в рамките на една минута в началото на втората част. Яя Туре изравни в 55-ата минута с хубав прехвърлящ удар извън наказателното поле, а минута по-късно Самир Насри прати топката в долния ляв ъгъл на Маноне.

В последната минута на редовното време Хесус Навас реализира трети гол при контраатака, започнала след грешка на Съндърланд пред наказателното поле на Костел Пантилимон. Испанският национал се разписа след пас на Яя Туре.

Манчестър Сити – Съндърланд 3:1
0:1 Фабио Борини (10), 1:1 Яя Туре (55), 2:1 Самир Насри (56), 3:1 Хесус Навас (90)

Манчестър Сити: Костел Пантилимон, Пабло Сабалета, Александар Коларов, Яя Туре, Венсан Компани, Мартин Демикелис, Самир Насри, Фернандиньо, Серхио Агуеро (58-Хесус Навас), Един Джеко (88-Алваро Негредо), Давид Силва (77-Хави Гарсия)

Съндърланд: Вито Маноне, Филип Бардсли, Маркос Алонсо, Лий Кетърмол (77-Емануеле Джакерини), Джон О'Шей, Уес Браун, Адам Джонсън (60-Крейг Гарднър), Себастиан Ларсон (60-Стивън Флетчър), Фабио Борини, Сун Юн Ки, Джак Колбек