Верона загуби у дома от Интер с 0:2 в първа среща от 28-ия кръг на италианската Серия „А”. С успеха си „нерадзурите” излязоха на четвърто място във временното класиране, измествайки Фиорентина, но тимът от Флорнция е с мач по-малко.

Още в 6-ата минута Икарди от гостите цели напречната греда с глава, а минута след това отново направи пропуск, като този път шутира покрай вратата. В 14-ата минута "нерадзурите" поведоха, след като бразилският защитник Джонатан изведе Родриго Паласио, който ознаменува новия си договор с клуба, вкарвайки за 0:1. В 29-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но съдията прецени, че Ранокия не е извършил нарушение срещу Лука Тони.

След почивката в 55-ата минута бразилският халф на гостите Ернанес нацели греда от пряк свободен удар. Осем минути по-късно Интер реши всичко в мача, след като бразилецът Джонатан нахлу в наказателното поле на домакините и шутира, но ударът му бе отразен и се стигна до добавка, при която бранителят не сгреши, вкарвайки за 0:2. Футболистите на Андреа Мандорлини опитаха всичко по силите си да стигнат поне до почетен гол, но такъв така и не падна до края на мача.

След победата си Интер изпревари Фиорентина и временно е на четвърто място с 47 точки. Верона е на шеста позиция с 43 пункта.