Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов изигра 90 минути при победата на Кубан Краснодар като гост с 2:0 на Рубин Казан. Попето не можа да се разпише, но се отличи с асистения за второто попадение.

Лоренсо Мелгарехо откри за Кубан в 11-ата минута с удар от десетина метра. Две минути след почивката гостите осъществиха постепенно нападение, като топката на три пъти през Ивелин Попов. В последната фаза българинът разсече защитата с извеждащо подаване за Георге Букур, който реализира.

Другият българин в тима от Краснодар - Станислав Манолев, влезе като резерва в 63-ата минута на мястото на първия голмайстор Малгарехо.

След победата Кубан е 9-и с 32 точки, а Рубин е 10-и с 28.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 14 април (понеделник): Волга – Динамо (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 53, 2.Локомотив (Москва) 52, 3.ЦСКА (Москва) 49, 4.Спартак (Москва) 44, 5.Динамо (Москва) 43 и др.