Амкар записа домакинска загуба с 0:2 от Урал в мач от 26 кръг на руската Премиер лига. За тима от Перм не игра нито един от българските футболисти – Георги Пеев, Захари Сираков, Петър Занев и Благой Георгиев, който е със счупена ръка.

Едгар Манучарян даде аванс на гостите в 67-ата минута, когато получи хубав извеждащ пас от Асеведо. Владимир Хозин подпечата победата на Урал три минути преди края, след центриране на Асеведо, преминало през Ерохин.

Шестият пореден мач без победа остави Амкар на 8 точки от Зона Европа, като останалите тимове имат по един мач по-малко. За Урал това беше важна победа в борбата на тима за оцеляване в руския елит.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 26 КРЪГ
От 18 април (петък)
Амкар – Урал 0:2

ПРЕДСТОЯЩИ
На 19 април (събота): Том – Криля советов, Локомотив (Москва) – Терек, Анжи – Зенит
На 20 април (неделя): Рубин – Спартак (Москва), Динамо (Москва) – Краснодар, Кубан – ЦСКА (Москва)
На 21 април (понеделник): Волга – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 53 т., 2.Локомотив (Москва) 52 т., 3.ЦСКА (Москва) 49 т., 4.Динамо (Москва) 46 т., 5.Спартак (Москва) 44 т.