Живко Миланов игра цял мач за Том Томск при успеха с 3:1 над Спартак (Москва) у дома. Срещата бе от 28-ия кръг на руската Премиер лига, а победата увеличи значително шансовете на Том за спасение от изпадане.

Първото полувреме премина при равностойна игра и без голове, като гостите имаха повече шансове за попадение. Ситуацията на терена обаче коренно се промени през втората част, когато Миланов и съотборниците му заиграха значително по-добре и това се отрази на резултата.

В 53-ата минута клубът от Томск получи правото да изпълни наказателен удар, а Кирил Панченко показа здрави нерви и реализира за 1:0. Само 180 секунди по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Нехайчик.

Въпреки числения си превес Спартак получи втори гол в 61-ата минута, когато Потнягин разстреля вратаря Андрий Дикан.

Московчани намалиха резултата пет минути преди края Юра Мовсисян бе точен след асистенция на Дмитрий Комбаров.

С успеха Том изскочи на 12-ата позиция с 28 точки, колкото има и 13-ият Урал, но с мач по-малко. Лидер в класирането е Зенит с 59 точки.