Българските национали Станислав Манолев и Ивелин Попов изиграха важна роля за победата на Кубан с 4:0 над Криля советов в мач от 28 кръг на руската Премиер лига.

Попов игра цял мач и се отличи с две асистенции. Манолев вкара първия гол, а в 70-ата минута беше заменен от Георге Букур.

С първия си гол в руското първенство Станислав Манолев откри резултата в 48-ата минута, след като получи хубав извеждащ пас от Попов.

Само минута по-късно Лоренсо Мелгарехо удвои, а в 60-ата минута парагваецът вкара втория си гол в мача. В 70-ата минута Мохамед Рабиу вкара четвъртото попадение във вратата на гостите след центриране на Ивелин Попов.

С този успех Кубан събра 38 точки и излезе на седмо място в класирането, с една точка пред Амкар. Криля советов е 14-и с 26 точки, но има шанс да се измъкне от местата даващи право на участие в плейофите за запазване на мястото в Премиер лигата.

На 4 май (неделя): Локомотив (Москва) – Зенит, Рубин – Урал, Анжи – Терек

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 59, 2.ЦСКА (Москва) 58, 3.Локомотив (Москва) 58, 4.Динамо (Москва) 49, 5.Краснодар 46 и др.