Ювентус спечели на практика шампионската титла на Италия за трети пореден път, след като основният му преследвач Рома загуби с 1:4 при гостуването си на Катания в среща от 36-ия кръг на Серия „А”. Така „бианконерите” са недостижими на върха, след като имат 8 точки аванс пред „римските вълци” и освен това са с мач по-малко. Юве приема Аталанта на своя стадион от 22 часа утре.

Шампионската титла е под номер 30 в историята на Ювентус и от следващия сезон отборът ще сложи трета звезда над емблемата си. За първи път от 30-те години на ХХ век „старата гопожа” печели титлата за трета поредна година.

Рома имаше за цел да стигне до трите точки при гостуването си на Катания, но домакините удариха „вълците” още през първата част с две попадения на Хулио Иско (26, 34), възползвал се от извеждащи подавания на Лето и Бергосио. Легендата на Рома Франческо Тоти (37) обаче върна надеждите на своите съотборници за нещо повече в мача, след като се възползва от извеждащо подаване на Флоренци и вкара за 2:1.

След почивката „слоновете” от Сицилия тотално убиха интригата след гол на Гонсало Бергосио (56), който асистира и на Пабло Сезар Бариентос (79) за крайното 4:1. Така Катания събра 26 точки и не само помогна на Ювентус за шампионската титла, но и излезе на предпоследното 19-о място на 2 пункта от спасителния бряг. Рома остава на втората позиция с 85 точки и на 8 зад шампиона Ювентус, а до края на сезона остават два кръга.

Парма - Сампдория 2:0
1:0 Антонио Касано (8), 2:0 Езекиел Скелото (90)
16:00 часа
Катания - Рома 4:1
1:0 Хулио Иско (26), 2:0 Хулио Иско (34), 2:1 Франческо Тоти (37), 3:1 Гонсало Бергосио (56), 4:1 Сезар Бариентос (79)
16:00 часа
Удинезе - Ливорно 5:3
0:1 Паулиньо (13), 1:1 1:1 Антонио ди Натале (19), 2:1 Агиеманг-Баду (21), 2:2 Паулиньо (28), 3:2 Роберто Перейда (33), 4:2 Габриел Силва (44), 5:2 Антонио ди Натале (45), 5:3 Джамел Месба (88)
16:00 часа
Дженоа - Болоня 0:0
21:45 часа