Ливърпул пропиля три гола аванс и направи 3:3 като гост на Кристъл Палас в мач от 37 кръг на Висшата лига. Това равенство в края на седмицата може да не се окаже достатъчно на „червените“ в атака на първата си шампионска титла от 1990 г. насам.

Джо Алън даде аванс на „червените“ в 18-ата минута, когато се разписа с глава след центриране на Стивън Джерард от корнер. В 53-ата Даниел Стъридж удвои след удар от границата на наказателното поле, а две минути след това Луис Суарес направи аванса на гостите класически.

Ливърпул обаче се пречупи в самия край на мача и показа характерните си грешки в защита. В 79-ата минута Деймиън Дилейни върна едно попадение за „орлите“ с хубав удар от 25 метра. Две минути по-късно Дуайт Гейл завърши контраатака, организирана от Яник Боласие. Две минути преди края Гейл изравни резултата, след като получи топката на чиста позиция в наказателното поле от Глен Мъри.

С това равенство Ливърпул оглави класирането с една точка пред Манчестър Сити, който има мач по-малко и по-добра голова разлика. „Гражданите“ приемат Астън Вила в сряда и ако не загубят, ще вземат предимство пред „червените“ в борбата за титлата. В неделя Сити е домакин на Уестг Хям, а Ливърпул приема Нюкасъл. Челси изостава на две точки от мърсисайдци и все още има шанс за титлата. В последния кръг „сините“ гостуват на изпадналия Кардиф.

Кристъл Палас - Ливърпул 3:3
0:1 Джо Алън (18), 0:2 Даниел Стъридж (53), 0:3 Луис Суарес (55), 1:3 Деймиън Дилейни (79), 2:3 Дуайт Гейл (81), 3:3 Дуайт Гейл (88)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
03.05.2014
14:45 часа
Уест Хям - Тотнъм 2:0
1:0 Хари Кейн (27-автогол), 2:0 Стюърт Даунинг (44)
03.05.2014
17:00 часа
Астън Вила - Хъл Сити 3:1
1:0 Ашли Уестууд (1), 1:1 Джордан Баури (28-автогол), 2:1 Андреас Вайман (41), 3:1 Андреас Вайман (45)
Нюкасъл - Кардиф Сити 3:0
1:0 Шола Амеоби (18), 2:0 Лоик Реми (87), 3:0 Стивън Тейлър (90)
03.05.2014
17:00 часа
Сток Сити - Фулъм 4:1
1:0 Питър Одемвинги (39), 2:0 Марко Арнаутович (54), 3:0 Усама Асаиди (72), 3:1 Киърън Ричардсън (80), 4:1 Джон Уолтърс (82)
Евертън – Манчестър Сити 2:3
1:0 Рос Баркли (11), 1:1 Серхио Агуеро (22), 1:2 Един Джеко (43), 1:3 Един Джеко (48), 2:3 Ромелу Лукаку (65)