В среща от 29-ия кръг на руското първенство Амкар с двама българи в състава загуби с 0:1 гостуването на Спартак (Москва). Автор на победния гол за домакините стана Мовсисян в 31-ата минута на срещата след грешка на Захари Сираков. Опитният защитник беше цял мач на терена за Амкар, а капитанът в този мач Георги Пеев остана до 64-ата минута, когато беше заменен.

Отборът от Перм завърши двубоя с 10 души, след като Вавржиняк беше изгонен за втори жълт картон в 90-ата минута.

В 15-ата минута на мача голяма част от привържениците на Спартак напуснаха демонстративно стадиона в знак на протест срещу слабите резултати през пролетния полусезон. Преди да си тръгнат недоволните запалянковци скандираха "Нашето име е повече от парите".

След победата Спартак (Москва) е на 5-ото място с 47 точки, а Амкар е на 9-ата позиция с 37.

На 10 май (събота): Терек – Волга
На 11 май (неделя): Зенит – Динамо (Москва), ЦСКА (Москва) – Том, Краснодар – Анжи, Ростов – Локомотив (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 60 т., 2.Локомотив (Москва) 59, 3.ЦСКА (Москва) 58, 4.Динамо (Москва) 49, 5.Спартак (Москва) 47 и др.