Манчестър Юнайтед победи Валенсия с 2:1 в приятелски мач, игран на “Олд Трафорд”. Срещата беше на практика и представяне на “червените дяволи” пред техните фенове преди старта на новия сезон във Висшата лига.

Домакините имаха надмощие почти през целия мач, но едва не изпуснаха победата. Те пропиляха отличен шанс в 33-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Уейн Рууни обаче пропусна от бялата точка. Дарън Флетчър в 49-ата все пак опъна мрежата зад вратаря на гостите Диего Алвес с отлично изпълнение. При една контраатака обаче Родриго възстанови равенството в 71-ата минута. В добавеното време резервата Фелайни взриви трибуните след съобразителна намеса за крайното 2:1.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Джоунс, Джеймс, Блакет, Йънг, Флетчър, Ерера, Рууни, Мата, Ернандес (Лингард, Кийн, Кагава, Клевърли, Янузай, Фелайни)