Хофенхайм оглави класирането на Бундеслигата след втория ден на 1-ия кръг през новия сезон. "Сините" спечелиха с 2:0 домакинството си на Аугсбург.

Головете паднаха в рамките на две минути а техни автори станаха Адам Шалай в 33-ата и Тарик Елюноси две по-късно. И благодарение на чистия успех тимът е лидер с три точки, с колкото са още шампионът Байерн, Хановер 96 и Айнтрахт Франкфурт.

С победа се поздрави и Хановер, който се наложи с 2:1 у дома над Шалке 04. Гостите поведоха веднага след началото на втората част, като точен бе Клаас-Ян Хунтелаар. Но само за три минути домакините обърнаха развоя в своя полза. Първо Едгар Приб отбеляза за 1:1 в 67-ата, а три след него Жозелу вкара за крайното 2:1.

Третият тим, който беляза днес началото на сезона с победа, е Айнтрахт (Франкфурт). "Орлите" се наложиха минимално над Фрайбург. В герой се превърна Харис Сеферович, точен след само четвърт час игра.

В същото време за успешно завръщане в елита може да се счита и нулевото равенство между Кьолн и Хамбургер на "Рейн-Енерги Щадион". Също без победител, но далеч по-интересно, протече двубоят в Берлин между Херта и Вердер. Срещата приключи при 2:2.

Домакините поведоха след само четвърт час и гол на Юлиан Шибер, като отново той удвои аванса в самото началото на втората част. Но както и на други мачове днес от Бундеслигата, с два бързи гола бременци изравниха и в крайна сметка си осигуриха точка. Асани намали в 53-ата, а Франко ди Санто две минути след него се разписа за крайното 2:2.

По-късно днес е регионалното дерби между Борусия (Дортмунд) и Леверкузен.