Съперникът на Лудогорец в група „B” на Шампионската лига Ливърпул надви трудно у дома Уест Бромич в среща от 7-ия кръг на английската Висша лига и записа трета победа за първенство този сезон.

Рики Ламбърт започна като титуляр на върха на атаката на домакините вместо Марио Балотели, който бе оставен на резервната скамейка след поредица от неубедителни игри. Алберто Морено и Адам Лалана също се завърнаха сред титулярите. Даниел Стъридж, който се възстановява от контузия, отново не бе в групата на мърсисайдци, които успяха да поведат едва в последната 45-а минута на първата част, когато Адам Лалана бе изведен чудесно от Джордан Хендерсън и се разписа за 1:0.

След почивката в 56-ата минута „дроздовете” получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Деян Ловрен срещу Саидо Берахино, което по-скоро бе извън наказателното поле, Все пак потърпевшият Берахино реализира хладнокръвно от бялата точка и изравни за 1:1.

Радостта на гостите бе твърде кратка, тъй като в 61-ата минута Джордан Хендерсън отново изведе Ливърпул напред в резултата, възползвайки се от извеждащ пас на Рахийм Стърлинг. До края на мача не паднаха нови попадения и така „червените” се поздравиха с успеха.

След победата си Ливърпул е на седмо място с 10 точки. Уест Бромич се смъкна на 13-а позиция с 8 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
04.10.14
17:00 ч.
Хъл Сити – Кристъл Палас 2:0
1:0 Мохамед Диаме (60), 2:0 Никица Йелавич (89)
04.10.14
17:00 ч.
Лестър – Бърнли 2:2
1:0 Джефри Шлуп (33), 1:1 Майкъл Кийтли (39), 2:1 Рияд Махрез (40), 2:2 Рос Уолъс (90+6)
04.10.14
17:00 ч.
Ливърпул – Уест Бромич 2:1
1:0 Адам Лалана (45), 1:1 Саидо Берахино (56), 2:1 Джордан Хендерсън (61)
04.10.14
17:00 ч.
Съндърланд – Сток Сити 3:1
1:0 Конър Уикъм (4), 1:1 Чарли Адам (15), 2:1 Стивън Флетчър (23), 3:1 Стивън Флетчър (79)
04.10.14
17:00 ч.
Суонзи – Нюкасъл 2:2
1:0 Вилфред Бони (17), 1:1 Папис Демба Сисе (43), 2:1 Уейн Раутлидж (50), 2:2 Папис Демба Сисе (75)
04.10.14
19:30 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 150 мача, 52 победи за Астън Вила, 38 равенства, 60 победи за Манчестър Сити
05.10.14
14:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Евертън (Диема, Нова Спорт)
Баланс: 170 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 56 победи за Евертън