Милан се върна на пътя на победата, след като срази у дома Киево с 2:0 в двубой от 6-ия кръг на италианската Серия „А”. В последните си три мача „росонерите” записаха две ремита и загуба от шампиона Ювентис, но сега Съли Мунтари (55) и Кейсуке Хонда (78) бяха точни за третия им успех този сезон.

Първото полувреме бе равностойно, като нито един от двата тима не успя да вземе инициативата и да наложи някакъв превес. В 32-ата минута Радованович стреля към вратата на Милан, но Абиати спаси, а осем минути по-късно домакините имаха много добро положение за гол, но защитникът Алекс се размина с топката.

След почивката „росонерите” вдигнаха оборотите и натиснаха „летящите магаренца”. В 55-ата минута Кейсуке Хонда центрира отдясно и защитник на гостите не изчисти топката както трябва, за да попадне тя в краката на Съли Мунтари, който със страхотен прехвърлящ удар вкара за 1:0. Последваха пропуски на Кейсуке Хонда и Фернандо Торес. В 78-ата минута Хонда вкара фамозен гол от пряк свободен удар и оформи крайното 2:0. До края на мача гостите нямаха сили дори за почетно попадение.

Така Милан събра 11 точки и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране, докато Киево е на 15-о място само с 4 пункта.