Наполи постигна измъчена, но много сладка победа над Торино. Момчетата на Рафа Бенитес обърнаха противника си на своя стадион и надделяха с 2:1. Те изоставаха с 0:1 до почивката след невероятен гол на Фабио Куалярела. Той беше изведен зад защитата на Наполи на ръба на засадата и с перфектен шут по диагонала откри резултата в 14-та минута след асистенция на Максимович.

След това домакините се скъсаха да пропускат, като преди изравнителното попадение бяха изпуснали 17 положения. Но на каръка беше сложена точка в 55-та минута. Тогава 162-сантиметровият "джобен" Лоренцо Инсине се разписа с глава след перфектно центриране на Хуан Сунига и изравни.

Домакините продължиха да пилеят положения, но в крайна сметка се докопаха до успеха. В 72-та минута Инсине асистира на Хосе Кайехон за победното попадение и резултатът беше оформен на 2:1 в полза на Наполи.

Това позволи на момчетата на Рафа Бенитес да вземат глътка въздух и да запишат втора поредна победа. Неаполитанците събраха вече 10 точки за седмата позиция, а Торино остава в долната половина на таблицата с пет точки на 14-то място.

В другата късна среща от кръга Фиорентина надделя над Интер с 3:0. Успехът за състава от Флоренция дойде след голове-красавци на Кума Бубакар и Хуан Куадрадо преди почивката и на Ненад Томович в последните минути.

В 7-та минута Бубакар получи топката в половината на Интер, напредна с хубав дрибъл и изпрати неспасяем бомбен изстрел в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. В 19-та Фиорентина поведе с 2:0. Точен тогава беше Хуан Куадрадо, който също вкара подобен красив гол от далечна дистанция.

През вторите 45 минути домакините продължиха да тормозят противника си и в крайна сметка стигнаха до класическа преднина в 77-та минута. Ненад Томович направи страхотна солова акция и след това стана третият играч на флорентинци, който разстреля Самир Ханданович с мощен изстрел, за да направи резултата 3:0.

Фиорентина мина пред Интер в класирането и вече е на седмата позиция с 9 точки. "Нерадзурите" са с една по-малко.

Милан – Киево 2:0
1:0 Съли Мунтари (55), 2:0 Кейсуке Хонда (77)
05.10.14
13:30 ч.
Емполи – Палермо 3:0
1:0 Масимо Макароне (4), 2:0 Лоренцо Тонели (33), 3:0 Масимо Пучарели (63)
05.10.14
16:00 ч.
Лацио – Сасуоло 3:2
1:0 Стефано Маури (9), 2:0 Филип Джорджевич (25), 2:1 Доменико Берарди (26), 3:1 Антонио Кандрева (35), 3:2 Доменико Берарди (50-дузпа)
05.10.14
13:30 ч.
Парма – Дженоа 1:2
0:1 Диего Пероти (53), 1:1 Масимо Кода (66), 1:2 Алесандро Матри (90+3)
Удинезе – Чезена 1:1
1:0 Бруно Фернандес (62), 1:1 Емануел Касионе (90+2-дузпа)
05.10.14
19:00 ч.
Ювентус – Рома 3:2
1:0 Карлос Тевес (27-дузпа), 1:1 Франческо Тоти (32-дузпа), 1:2 Хуан Итурбе (44), 2:2 Карлос Тевес (45-дузпа), 3:2 Леонардо Бонучи (86)