Лацио надделя над Торино с 2:1 на "Олимпико" в мач от 8-ия кръг на италианската Серия “А”. Лукас Билия даде аванс на "орлите" след четвърт час игра, но шведският халф Александър Фарнеруд изравни в 53-ата.

В герой на вечерта се превърна Мирослав Клозе. Германският ветеран се появи на терена веднага след почивката, когато влезе на мястото на Фелипе Андерсон. Още в 60-ата минута Клозе наказа грешка на защитата на “биковете” и простреля стража им Жан-Франсоа Жиле за 2:1. Това беше първи гол през сезона за германския национал и рекордьор по голове на световни финали. Този сезон той изгуби титулярното си място за сметка на новия нападател Филип Джорджевич, но доказа, че все още може да бележи важни попадения.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
25.10.14
16:00 ч.
Емполи – Каляри 0:3
0:1 Марко Сау (31), 0:2 Данило Авелар (36), 0:3 Данило Авелар (38-дузпа), 0:4 Албин Екдал (45+2)
25.10.14
19:00 ч.
Парма – Сасуоло 1:3
0:1 Серджио Флокари (20), 0:2 Франческо Ачерби (23), 0:3 Сафир Тайдер (52), 1:3 Антонио Касано (78)
25.10.14
21:45 ч.
Сампдория – Рома 0:0
26:10.14
16:00 ч.
Киево – Дженоа 1:2
1:0 Ервин Зиканович (36), 1:1 Алесандро Матри (72), 1:2 Маурисио Пинила (84)
26:10.14
16:00 ч.
Ювентус – Палермо 2:0
1:0 Артуро Видал (32), 2:0 Фернандо Йоренте (64)
26:10.14
16:00 ч.
Удинезе – Аталанта 2:0
1:0 Антонио ди Натале (6), 2:0 Кирил Терау (36)
Лацио – Торино 2:1
1:0 Лукас Билия (15), 1:1 Александър Фарнеруд (55), 2:1 Мирослав Клозе (60)
26.10.14
19:00 ч.
Наполи – Верона 6:2
0:1 Емил Халфредсон (1), 1:1 Марек Хамшик (44), 2:1 Марек Хамшик (58), 2:2 Николас Лопес (66), 3:2 Густаво Игуаин (68), 4:2 Хосе Кайехон (76), 5:2 Густаво Игуаин (84), 6:2 Густаво Игуаин (90-дузпа)