Кубан (Краснодар) и Спартак (Москва) завършиха 3:3 в дерби от 12-ия кръг на руската Висша лига. Българският национал Ивелин Попов излезе титуляр за домакините и донесе точката с гола си от дузпа в 68-ата минута. Срещата беше много интересна и премина през доста обрати. Сердар Тасчъ откри за гостите в 11-ата минута, но после се развихри Секу Олисех. Либерийската звезда на Кубан се отчете с дубъл (48, 56) и направи обрата пълен – 2:1.

Шведският национал Ким Шелстрьом обаче изравни в 61-ата, а 4 минути по-късно вкара за 2:3. За третия гол му асистира бившият защитник на нашия ЦСКА Жоао Карлос. Радостта на гостите продължи буквално секунди, защото Попов фиксира крайното 3:3 от дузпа, дадена за игра с ръка на Тасчъ. Ивелин получи и жълт картон в 27-ата минута. През април с два негови гола тимът от Краснодар удари московския гранд насред столицата.

След това реми Кубан е 4-и във временното класиране с 21 точки, а Спартак е осми с 19. Лидерът Зенит е с 32.