Уест Хям стигна само до точката при домакинството си на Астън Вила от 11-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Болейн Граунд" дори завърши без голове.

С точката "чуковете" събраха 18 на четвъртото място, но рискуват да го загубят. Петият Арсенал е със 17 и при успех като гост на Суонзи утре ще се изкачи позиция по-нагоре. Астън Вила пък прибави важна точка към актива си, който вече е 11. Отборът се бори за оцеляването си, като в момента заема 16-о място и няма шанс да бъде изместен от него.

В същото време последният Бърнли постигна първа победа през сезона. Новакът във Висшата лига надигра с 1:0 Хъл Сити. Единствения гол отбеляза Ашли Барнс пет минути след началото на второто полувреме.

Въпреки успеха Бърнли остава последен, но вече със 7 точки. Спасителната 17-а позиция се заема към днешна дата от Кристъл Палас с 9 т. Хъл от своя страна е 14-и с 11 т.