Въпреки огромния интерес Роналдо и Меси останаха на терена само през първото полувреме и не зарадваха феновете си с нищо интересно, след което бяха заменени съответно от Рикадо Куарешма и Николас Гайтан.
Най-деен на терена бе рекордната покупка на Манчестър Юнайтед Анхел Ди Мария, но той и съотборниците му в тима на Аржентина пропиляха няколко изгодни положения за гол.
Почти всяка атака на Португалия минаваше през Кристиано Роналдо, имащ и подкрепата на публиката, която пък не пропускаше да освирква Меси.
След почивката играта стана още по-скучна, а единствено Ди Мария се опитваше да внесе разнообразие. Двубоят вървеше към логично нулево равенство, но в последните секунди Рафаел Герейро се разписа с глава след центриране от дясното крило и донесе успеха на Португалия.
Португалия – Аржентина 1:0
1:0 Рафаел Герейро (90+1)
![0.9y.jpg](/documents/newsimages/editor/201411/SPORT/Georgi/0.9y.jpg)