Красимир Балъков дебютира с победа начело на Черноморец в родната "А" група. Воденият от бившия национал отбор победи като домакин Ботев (Пловдив) с 2:1. И двете попадения за домакините бяха дело на Мишел Платини, а почетният гол за гостите вкара Тодор Тимонов.

Още в 13-ата минута Стоймирович започна хубава атака, намери Цонков, който стреля и Арсов изби, но при добавката Платини бе точен за 1:0. Само шест минути след това гостите изравниха, след като Тимонов засече центриране от корнер изпълнен от Омониго Темиле.

В 34-ата минута отново Мишел Платини бе точен за крайното 2:1. През второто полувреме Черноморец имаше куп положения, но Божинов и на няколко пъти Пламен Крумов не успяха да ги оползотворят./БЛИЦ

ЧЕРНОМОРЕЦ – БОТЕВ 2:1
1:0 Мишел (13), 1:1 Тимонов (19), 2:1 Мишел (34)

1 – Начало на мача
7 - Лилчо Арсов спаси вратата си, след силен удар на Фернандес
11 - Фаул в полза на Ботев срещу Тимонов. Именно той изпълни, но топката мина покрай вратата
13 - ГОООЛ! 1:0 за Черноморец, точен е Мишел. Стоимирович започна хубава атака и намери Цонков, който стреля, Арсов боксира и бразилецът с име Платини вкара за 1:0.
19 - ГОООЛ! 1:1, точен за Ботев е Тодор Тимонов. Темиле изпълни корнер и Тимонов вкара с диагонален удар с левия крак
27 -
Пропуск на Адриан Фернандес, който сам срещу Арсов не успя да го преодолее
30 - Мишел намери Фернандес, който стреля, но Арсов отново показа блестящ рефлекс
34 - ГОООЛ! 2:1 за Черноморец, точен отново е Мишел, който получи пас на голлинията от Фернандес
45
- Край на първата част
46 - Начало на втората част
55 - Марсио намери Мишел, който опита да прехвърли Арсов, но топката мина над вратата
61 - Късмет за Ботев, Гаров изби на празна врата удар на Фернандес
69 - Мирослав Тодоров от Ботев претендира за дузпа за фаул на Марсио Нуньо, но съдията Ристосков реши, че шпагатът на защитника на Черноморец е бил чист
71 - Фернандес напредна по дясното крило, центрира в наказателното поле, но Божинов прати топката в аут
72  - Две поредни сто процентови положения пред влезлия като резерва Пламен Крумов. Първо получи топката пред наказателното поле и стреля покрай левия страничен стълб, а при второто положение Крумов влезе отдясно в наказателното поле и отново прати топката покрай левия стълб на вратата пазена от Лилчо Арсов