Борусия (Дортмунд) най-сетне зарадва изстрадалите си привърженици. Тимът на Юрген Клоп победи коравия Хофенхайм с 1:0 в първи мач от 14-ия кръг на германската Първа бундеслига и се измъкна временно от зоната на изпадащите.

Германският вицешампион нанесе своя удар рано-рано. Единственото попадение вкара Илкай Гюндоган в 17-ата минута. Халфът засече отлично центриране на Пиер-Емерик Обамеянг и красиво, с летящ плонж, вкара за 1:0.

Най-чистото положение за гостите пропиля Пирмин Швеглер, а ударът му беше избит от Матс Хумелс с глава от голлинията. Четвърт час преди края активният Обамеянг удари гредата, а в края и Гюндоган се отчете с пропуск. Борусия вече има 14 точки и не е последен във временното класиране. Грандът вече е на 13-о място във временното класиране.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Херта
Баланс: 54 мача, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 14 равенства, 22 победи за Херта