Парма направи нулево домакинско равенство с Каляри в мач от 15 кръг на Серия „А“. Това беше битка между два отбора в дъното на класирането, като ремито не помогна на нито един от тях да се измъкне от зоната на изпадащите. За „дуковете“ това беше първо равенство за сезона, като до момента имат 2 победи и 12 загуби.

Верона спечели първата си победа в Серия „А“ от 4 октомври насам (1:0 срещу Каляри), обръщайки Удинезе за успеха с 2:1 като гост. Антонио ди Натале даде аванс на „зебрите“ след половин час игра, но Лука Тони изравни в добавеното време на първото полувреме. Още в първата минута на втората част Лазарос Христодулопулос, който асистира за попадението на Тони, вкара победния гол за гостите.

Голът на Лука Тони беше под № 300 за него в професионалната му кариера, което той отбеляза със специална фланелка. С днешния успех Верона излезе на 13-о място със 17 точки, на пет над зоната на изпадащите. Удинезе е осми с 21 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 15 КРЪГ
13.12.14
19:00 ч.
Палермо – Сасуоло 2:1
1:0 Лука Ригони (3), 1:1 Леонардо Паволети (85), 2:1 Андреа Белоти (90+3)
13.12.14
21:45 ч.
Лацио – Аталанта 3:0
1:0 Стефано Маури (51), 2:0 Стефано Маури (71), 3:0 Сенад Лулич (81)
14.12.14
13:30 ч.
Ювентус – Сампдория 1:1
1:0 Патрис Евра (12), 1:1 Маноло Габиадини (51)
Удинезе – Верона 1:2
1:0 Антонио ди Натале (31), 1:1 Лука Тони (45+1), 1:2 Лазарос Христодулопулос (46)