Рома се изравни с лидера Ювентус, след като в мач от 17 кръг на Серия „А“ се наложи с 1:0 като гост на Удинезе. Това беше първи мач за двата тима през 2015 г. Неизползвана резерва за „зебрите“ в този мач беше българина Антонио Вутов.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Давиде Астори в 17-ата минута. С глава той засече центриране на Франческо Тоти от фаул. Топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията. Повторенията обаче не успяха да убедят, че топката е влязла във вратата с целия си обем.

Решението за зачитане на попадението беше взето от съдията Марко Гуида след консултация с рефера на аутлинията. Допълнителният асистент първоначално беше атакуван от Астори, които настояваше за гол. След решението на Астори, пък съдията на аутлинията беше наобиколен от играчи на Удинезе.

В края на мача треньорът на „зебрите“ Андреа Страмачони беше изгонен на трибуните. В 83-ата минута сръбският офанзивен играч на „вълците“ Адем Ляич беше изнесен на носилка и заменен принудително от Урби Емануелсон. Участието на Ляич в предстоящото римско дерби с Лацио е под въпрос. В добавеното време на мача резервата Алесандро Фиоренци пропусна да вкара втори гол за гостите, след като се озова сам срещу вратаря на Удинезе, но не успя да преодолее Орестис Карнезис.

С този успех Рома събра 39 точки и се изравни с лидера Ювентус, който има по-добра голова разлика. Удинезе, който записа втора загуба в последните си три мача, в които успя да спечели само една точка, пък е на девето място с 22 точки.