Ливърпул записа трета победа в последните си пет мача във Висшата лига и първа за 2015 година, след като в среща от 21-ия кръг се наложи с 1:0 като гост на Съндърланд.

По-интересното обаче бе смяната на легендата и капитан на мърсисайдци Стивън Джерард. Стиви Джи напусна терена на почивката, което не се бе случвало от 13 години. В хода на мача нямаше информация какво е провокирало Брендън Роджърс да прибегне до този ход. Една от версиите обаче е за мускулни болки. Джерард бе основният голмайстор на тима в последните два мача с по два гола срещу Лестър (2:2) на 1 януари и срещу Уимбълдън четири дни по-късно за ФА Къп.

Единствения гол в мача днес пък отбеляза Лазар Маркович. 20-годишният сръбски национал се разписа в 9-ата минута след разбъркване. Малко след това отново той бе близо до попадение, но топката срещна лявата сглобка на Костел Пантелимон.

"Червените", които днес играха с резервния си жълт екип, контролираха събитията почти през цялото време и създадоха още няколко добри възможности за гол. В крайна сметка ново попадение не падна въпреки натиска на домакините в последните минути с човек по-малко. Втори жълт картон още в началото на второто полувреме получи Лиъм Бриткът.

Благодарение на новите три точки Ливърпул е осми с 32 точки, с колкото е и Уест Хям. "Черните котки" са 14-и с 20 т. Предстоят обаче още много мачове от кръга и със сигурност ще има промени в подреждането след тяхното приключване.

Евертън – Манчестър Сити
Баланс: 163 мача, 61 победи за Евертън, 40 равенства, 62 победи за Манчестър Сити
18:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Саутхемптън (Диема, Нова Спорт)
Баланс: 95 мача, 49 победи за Манчестър Юнайтед, 23 равенства, 23 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.