Хетафе и Атлетик (Билбао) се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на Краля след изиграването на реваншите срещу съперниците им от 1/8-финалната фаза.

Хетафе надви у дома Алмерия с 1:0 и елиминира противника с общ резултат 2:1. Победното попадение в реванша за тима от едноименното мадридско предградие Хетафе реализира Алваро Васкес в 76-ата минута.

Атлетик (Билбао) пък загуби от Селта с 0:2 на своя „Сан Мамес”, но въпреки това продължава напред с общ резултат 4:4 и повече вкарани голове на чужд терен. В реванша Ечейта си вкара автогол в 50-ата минута, а второто попадение за гостите от Виго бе дело на Фабиан Орелана в 61-ата минута от дузпа. До края на мача Селта натисна в търсене на трети гол, с който да отстрани баските, които обаче удържаха резултата и се класираха за следващата фаза.