Тотнъм обърна и срази конкурента си от Висшата лига Бърнли с 4:2 в преиграване на „Уайт Харт Лейн” от третия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп. В първия мач на 5 януари съперниците бяха завършили 1:1.

Този път срещата започна страхотно за гостите, които набързо взеха 2 гола аванс, след като още в 3-ата минута Марвин Сордел откри резултата след пас на Трипиер, а пет минути по-късно Рос Уолъс покачи на 0:2. „Шпорите” обаче бързо върнаха интригата, след като в 10-ата минута Паулиньо получи топката от Солдадо и намали на 1:2. Във втората минута от добавеното време на първата част пък Етиен Капу изравни за 2:2 след асистенция на Паулиньо.

След почивката футболистите на аржентинеца Маурисио Почетино набързо решиха нещата в своя полза. Първо в 49-ата минута румънецът Влад Чуричеш направи обрата пълен след ново извеждащо подаване на Паулиньо, а три минути по-късно Дани Роуз направи резултата 4:2 след втора асистенция в мача на Солдадо. Постепенно домакините намалиха оборотите и мачът се доигра спокойно.

Така Тотнъм се класира за четвъртия кръг на надпреварата, в който ще домакинства на Лестър. Срещата е на 24 януари (събота) от 17:00 часа българско време.

Тотнъм - Бърнли 4:2
0:1 Марвин Сордел (3), 0:2 Рос Уолъс (8), 1:2 Паулиньо (10), 2:2 Етиен Капу (45+2), 3:2 Влад Чиричеш (49), 4:2 Дани Роуз (52)