Саутхемптън победи с 1:0 при гостуването си на втородивизионния Ипсуич в преиграване от третия кръг на ФА Къп и се класира за следващия етап на надпреварата. В първия мач на 5 януари тимовете бяха завършили 1:1. Сега победният гол за „светците” реализира Шейн Лонг (19) още през първата част. В четвъртия кръг Саутхемптън приема Кристъл Палас на 24 януари (събота) от 17:00 часа българско време.

Брадфорд пък разби у дома Милуол с 4:0 в друг от преиграваните от третия кръг мачове. Третодивизионният тим елиминира този от Чемпиъншип след попадения на Джеймс Хансън (8), Джон Стед (17), Андрю Халидей (39) и Били Кнот (57). В следващия кръг Брадфорд ще гостува на Челси на 24 януари (събота) от 17:00 часа българско време.