Валери Божинов вкара два гола за своя Тернана при победата с 2:1 над аутсайдера Кротоне в първи мач за двата тима за новата година.

Пред 3500 души българинът отбеляза първото попадение за 2015 в италианската Серия "Б" в петата минута на двубоя, след като получи хубав пас от партньора си в атака - уругваецът Фелипе Авенати, а в 52-ата минута вкара за 2:0 с удар от 30 метра. За гостите от Кротоне в 88-ата се разписа резервата Стефано Падован.

Божинов престоя 66 минути на терена, след което отстъпи мястото си на Фабио Чераволо. Допреди дни половинката на Николета Лозанова се веселеше по родните дискотеки, но това явно му е помогнало да стартира ударно през новата 2015 година.

Успехът затвърди позицията на Тернана в средата на таблицата с 28 точки, на три от плейоф за влизане в Серия "А", докато Кротоне е предпоследен с 21 точки.