Палермо и Рома завършиха 1:1 в мача си от 19-ия кръг на италианската Серия „А”. Така „вълците” от Рим загубиха важни точки в борбата за титлата този сезон.

Българският национал Ивайло Чочев остана на резервната скамейка на домакините от остров Сицилия, които са допуснали само едно поражение на свой терен от началото на кампанията. Гостите пък пристигнаха без Жервиньо и Кейта, които с ангажирани с националните си отбори на турнира за Купата на африканските нации.

Сицилианците поведоха още във 2-ата минута, когато бранител на „вълците” сгреши фатално, подарявайки топката на Франко Васкес, асистирал на аржентинския голмайстор Пауло Дибала, който не сгреши сам срещу вратаря Морган де Санктис - 1:0. До края на полувремето гостите се опитаха да изравнят, но така и не намериха верния път към вратата, пазена от Стефано Сорентино.

След почивката „вълците” успяха да материализират превъзходството си с изравнителен гол в 54-ата минута на Матиа Дестро, разписал се за 1:1 от близка дистанция. Домакините имаха претенции за засада, които бе бяха уважени. Пет минути по-късно Дибала можеше да изведе Палермо пак напред в резултата, но ударът му бе отразен от Де Санктис.

Франческо Тоти се появи в игра за Рома десетина минути преди края, но и той не успя да помогне на съотборниците си да стигнат до пълен обрат.

След равенството Палермо остава на десето място с 26 точки. Рома е на втора позиция с 41 точки и изостава на 2 от лидера Ювентус, който е с мач по-малко и утре приема Верона от 21:45 часа българско време.