Интер победи изключително трудно Сампдория с 2:0 на „Джузепе Меаца” в спортния комплекс „Сан Сиро” и се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия, където ще срещне победителя от Наполи и Удинезе.

Още 12-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Ненад Кръстичич бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Мауро Икарди. Последваха пропуски на Матео Ковачич от Интер, а в 36-ата минута „нерадзурите” получиха дузпа за нарушение срещу Додо в наказателното поле, но ударът на Икарди от бялата точка бе спасен от вратаря на гостите Серхио Ромеро.

След почивката в 71-ата минута домакините поведоха, след като Джердан Шакири реализира първия си гол за Интер след асистенция на друго ново попълнение Лукас Подолски.

В 78-ата минута и Павел Вжолек бе изгонен за груб фаул и Самдория доигра мача с 9 футболисти. Десет минути по-късно след грешка на Лоренцо Де Силвестри топката стигна до Мауро Икарди, който оформи крайното 2:0, което класира Интер за 1/4-финалите.