Виляреал постигна домакинска победа над борещия се за оцеляване Гранада с 2:0 в среща от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Жълтата подводница” имаше инициативата през целия мач на своя „Ел Мадригал”, но успя да реализира само едно попадение. То стана факт в 30-ата минута, когато Матео Мусакио се разписа за 1:0 след асистенция на Жерард Морено.

В последната 90-а минута домакините направиха успеха си по-убедителен, след като Жерард Морено оформи крайното 2:0.

След успеха си Вилряеал остава на шесто място във временното класиране с 41 точки. Гранада е в опасната зона на 18-о място с 18 точки.

Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) 4:0
1:0 Тиаго (14), 2:0 Саул (18), 3:0 Антоан Гризман (67), 4:0 Марио Манджукич (89)
07.02.15
19:00 ч.
Виляреал – Гранада 2:0
1:0 Матео Мусакио (30), 2:0 Жерард Морено (90)
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Барселона (F+, F+ HD)
Баланс: 167 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 28 равенства, 80 победи за Барселона