Шампионът Ювентус срази у дома Милан с 3:1 в голямото дерби от 22-ия кръг на италианската Серия „А” и направи нова крачка към защита на титлата си. "Бианконерите" увеличиха поне временно аванса си пред Рома на 10 точки.

Ювентус беше без наказания Стефан Лихтщайнер, като вместо него на десния фланг на защитата започна Симоне Падоин. Въпреки настинката си пък Карлос Тевес започна титуляр, а партньор в атака му бе Алваро Мората.

Заради наказания дербито от гостите пропуснаха Матия Дестро и Филип Мексес, а новите попълнения Габриел Палета и Лука Антонели бяха титуляри в отбрана. В офанзивен план за „росонерите” пък действаха Кейсуке Хонда, Алесио Черчи и Жереми Менес.

„Бианконерите” взеха инициативата още от самото начало и резултатът не закъсня. В 14-ата минута Алваро Мората изведе Карлос Тевес зад отбраната на „росонерите” и аржентинският нападател преодоля вратаря Диего Лопес за 1:0.

Доста изненадващо с оглед случващото се на терена в 28-ата минута гостите изравниха след гол с глава на Лука Антонели – 1:1. „Старата госпожа” отвърна много бързо и три минути по-късно Леонардо Бонучи на свой ред се разписа за 2:1.

През втората част домакините продължиха да контролират темпото на игра и в 65-ата минута довършиха съперника. Алваро Мората вкара трети гол във вратата на Диего Лопес, оформяйки крайното 3:1 далеч преди последния съдийски сигнал.

След успеха си Ювентус остава убедителен лидер с 53 точки и 10 аванс пред Рома, който е с мач по-малко и утре гостува на Каляри от 16:00 часа българско време. Милан е девети с 29 точки.

Ювентус - Милан 3:1
1:0 Карлос Тевес (14), 1:1 Лука Антонели (28), 2:1 Леонардо Бонучи (31), 3:1 Алваро Мората (65)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 22 КРЪГ
07.02.15
19:00 ч.
Верона – Торино 1:3
0:1 Джоузеф Мартинес (32), 0:2 Фабио Куалиарела (50-дузпа), 1:2 Лука Тони (83), 1:3 Омар Ел Кадури (90+2)